Steun ons en help Nederland vooruit

dinsdag 27 april 2021

De politieke cultuur in onze gemeente

DRACHTEN – De D66-fractie in Smallingerland heeft naar aanleiding van het spoeddebat op maandag 26 april een brief naar burgemeester Rijpstra verzonden.

In deze brief uiten wij als fractie ons ongenoegen met de gang van zaken rondom De Peinder Mieden. Onze fractie is geen voorstander van het disproportioneel gebruik van het spoeddebat. Dit heeft ons raadslid Ron van der Leck ook duidelijk gemaakt tijdens het spoeddebat. Na deze opheldering van Ron werden door mevrouw Sikkema van de Eerste Lokale Partij de woorden ‘Wat een lul’ uitgesproken.

Wij constateren een verzwakking van de politieke cultuur in onze gemeente. Wij zien ook dat het wantrouwen van de Eerste Lokale Partij jegens de raad niet verdwijnt. Daarom stellen wij voor om de politieke cultuur bespreekbaar te maken in een openbare raadsvergadering.

De brief namens fractievoorzitter Roy Postma aan burgemeester Jan Rijpstra is hier te lezen.